trójca biznesu-min.jpg [90.99 KB]

 

Spis treści

Cyfryzacja procesów biznesowych – co warto wiedzieć? 

Nowoczesne zarządzanie biznesem – 3 kluczowe obszary 

 

Mając na celu nowoczesne zarządzanie biznesem oraz jego rozbudowę, warto wprowadzać rozwiązania na miarę czasów. Efektywne zarządzanie procesami, wprowadzenie elektronicznego obiegu dokumentów oraz korzystanie z technologii IT mogą być szczególnie pomocne w rozwoju firmy i zagwarantować skuteczne zarządzanie biznesem. 

Cyfryzacja procesów biznesowych – co warto wiedzieć? 

Cyfryzacja biznesu to skutek postępującej transformacji cyfrowej, która w ostatnich latach zanotowała gwałtowne przyspieszenie. Transformacja wymusza zmiany w sposobie funkcjonowania przedsiębiorstw, co przy wyborze odpowiednich narzędzi może skutkować osiągnięciem przewagi konkurencyjnej. Zarządzanie biznesem w oparciu o digitalizację i cyfryzację prowadzi do automatyzacji niektórych procesów, dzięki której możliwe są m.in.: usprawnienie pracy, otwarcie na nowe rynki, a nawet wprowadzenie nowoczesnego podejścia w obsłudze klienta. Korzyści związane z cyfryzacją sprowadzają się w głównej mierze do czterech następujących obszarów: 

 

  • skrócenie czasu poświęcanego na powtarzalne zadania – automatyzacja znacznie skraca czas, który dotychczas przeznaczany był na wykonywanie żmudnych, powtarzalnych zadań. To również zminimalizowanie pomyłek oraz zwiększenie dynamiki następowania po sobie pewnych działań, 
  • większa produktywność – zaoszczędzony czas przeznaczyć można na realizację innych zadań. Warto również pamiętać, że pracownicy, którzy zostają niejako odciążeni przez redukcję powtarzalnych zadań, są bardziej produktywni, 
  • wyższe przychody – łączą się pośrednio zarówno z zaoszczędzonym czasem, jak i faktem, że oferowane produkty lub usługi są bardziej nowoczesne, lepiej dostosowane do potrzeb klienta, 
  • wyższa jakość obsługi klienta – nowoczesne zarządzanie biznesem wymaga nowoczesnego podejścia do klienta, czyli m.in. nadążanie za jego oczekiwaniami. Dzięki cyfryzacji zarówno komunikacja, jak i obsługa klientów może przebiegać szybciej i skuteczniej.  

 

Cyfryzacja jest bez wątpienia szansą na wejście firmy na wyższy poziom rozwoju, warto jednak pamiętać, że również w tym przypadku potrzebne jest dobranie odpowiedniej strategii i rozważne wprowadzanie nowoczesnych rozwiązań. Na pytanie, jak skutecznie zarządzać firmą nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ale warto skupić się na trzech obszarach, które z pewnością usprawnią jej funkcjonowanie, a są to: zarządzanie procesami biznesowymi, elektroniczny obieg dokumentów oraz technologie IT. 

 

Nowoczesne zarządzanie biznesem – 3 kluczowe obszary 

W dzisiejszych czasach zarządzanie biznesem w pewnym sensie nie różni się od dobrych praktyk stosowanych w przeszłości. Zasady nowoczesnego biznesu opierają się bowiem na tej samej prawdzie, co wcześniej – żeby się rozwijać, nie można zamykać się na to, co nowe. Dobrze jest więc śledzić trendy, orientować się w aktualnych narzędziach i wprowadzać nowoczesne rozwiązania. Obecnie kwestiami, na które warto zwrócić szczególną uwagę, są: zarządzanie procesami biznesowymi, elektroniczny obieg dokumentów oraz technologie IT. To podstawowa trójca nowoczesnego biznesu, która pozytywnie wpływa na każdy aspekt funkcjonowania firmy – od poprawy workflow, po wyniki sprzedażowe. Decydując się na korzystanie z nowoczesnych rozwiązań, warto przede wszystkim pamiętać, by były one dostosowane do potrzeb firmy, spełniały jej faktyczne potrzeby i usprawniały funkcjonowanie. 

 

 

Zobacz inne artykuły

Co możemy dla Ciebie zrobić?

Wyślij

Co to jest platforma low-code i dlaczego warto ją wybrać?

20 stycznia 2024
shutterstock_435951994-min.jpg

Wdrożenie platformy low-code w ogromnym stopniu wspomaga firmę w procesie cyfryzacji, a tym samym przyczynia się do osiągniecia przez nią dojrzałości cyfrowej. Efektem tego jest usprawnienie zarządzania procesami i relacjami oraz wzmocnienie pozycji na rynku i uzyskanie przewagi nad konkurencją

arrow-long-right

Czym ryzykujesz, broniąc się przed elektronicznym obiegiem dokumentów?

12 grudnia 2023
Praca zdalna

Obieg dokumentów jest jednym z kluczowych procesów w każdym biznesie. Postępująca cyfryzacja sprawiła, że wiele firm zdecydowało o obraniu nowej strategii rozwoju opartej na szeroko pojętej digitalizacji. Jednym z przejawów zmiany podejścia jest fakt, że elektroniczna dokumentacja coraz częściej zastępuje papierową – dowiedz się, jakie są zalety elektronicznego obiegu dokumentów i dlaczego nie warto się przed nim bronić!

arrow-long-right

Jak przezwyciężyć opory pracowników przed wdrożeniem EOD w firmie?

02 listopada 2023
Jak przezwyciężyć opory pracowników przed wdrożeniem EOD w firmie_.webp

Zmiany budzą obawy nie tylko właścicieli firm, ale również pracowników. Tego typu reakcje są naturalne, niewielu osobom podoba się wizja wyrwania ich z dopracowanej w zakresie wykonywanych obowiązków rutyny. Nie inaczej jest w przypadku tak dużej zmiany, jak wdrożenie systemu elektronicznego obiegu dokumentów. Jak przezwyciężyć opory pracowników i sprawić, że wdrożenie EOD będzie odbierane pozytywnie również przez nich?