e-learning w biznesie - LOGITO

 

Atrakcyjne i wygodne narzędzia

E-learning to nowoczesne i elastyczne narzędzie edukacyjne. Coraz częściej wykorzystuje się je w firmach jako zamiennik tradycyjnych rozwiązań. Umożliwia przygotowywanie kursów online – profesjonalnych i dopasowanych do konkretnych potrzeb. Ich interaktywność i multimedialność sprawia, że przekazywanie wiedzy staje się wygodne, przyjemne, a przede wszystkim efektywne.

Animacje, wideo oraz interaktywne ćwiczenia sprawiają, że łatwiej jest utrzymać uwagę i koncentrację użytkownika niż podczas klasycznych szkoleń. Z platform e-learningowych można korzystać w dowolnym momencie, a w razie potrzeby zrobić przerwę i wrócić do nich w bardziej dogodnym czasie.

 

Oszczędności

Niezaprzeczalną zaletą tego rozwiązania są oszczędności. E-learning generuje o wiele niższe wydatki niż tradycyjne szkolenia. Znika potrzeba wynajmowania sal, zatrudniania trenerów czy pokrywania kosztów dojazdu. Kursy dostępne są w dowolnym miejscu i czasie, na każdym urządzeniu połączonym z internetem – na komputerze, tablecie czy smartfonie.

Oczywiście trzeba pamiętać, że platformy e-learningowe to tylko narzędzia. Aby szkolenia były efektywne i lubiane przez pracowników, konieczne jest ich odpowiednie przygotowanie. Jednak raz opracowane kursy, mogą być wykorzystywane dowolną ilość razy – nie wymagają drukowania dodatkowych materiałów ani nie zużywają się w miarę użytkowania. Każda z upoważnionych osób może wracać do nich dowolną ilość razy, utrwalając zdobytą wiedzę.

 

Wybierz zestaw modułów, który wspiera pracę zdalną i szkolenia pracownicze organizowane na odległość.

Zapytaj o dedykowane moduły

 

Szybsze wdrażanie pracowników

E-learning to rozwiązanie problemu związanego z wdrażaniem nowo zatrudnionych osób. Każda z nich wymaga wprowadzenia w procedury obowiązujące w firmie a także musi przejść szkolenia BHP. Do tych zadań często są oddelegowywani starsi stażem pracownicy, którzy w rzeczywistości spędzają ten czas bezproduktywnie. Co więcej, zdarza się też tak, że w natłoku informacji, nowe osoby nie przyswajają sobie całej wiedzy od razu – konieczne są więc dodatkowe konsultacje.

Udostępniane pracownikom atrakcyjne szkolenia oraz baza wiedzy pozwalają sukcesywnie i efektywnie wdrażać się w firmowe środowisko. W razie wątpliwości mogą w dowolnej chwili sięgnąć do materiałów, odświeżyć zdobyte informacje i je utrwalić. W ten sposób można zredukować bezproduktywny czas pracowników do niezbędnego minimum.

 

Pomysł na biznes

Warto pamiętać, że platformy e-learningowe to nie tylko narzędzia do wewnętrznego użytku. Wiele firm wykorzystuje je z powodzeniem w działaniach marketingowych, a często są także podstawią ich biznesu.

Dzielenie się wiedzą wykorzystywane jest np. do budowania lojalności klientów i kontrahentów, a także wizerunku pomocnej i otwartej firmy. Świadczy o tym udostępnianie cennych materiałów specjalistycznych, technicznych czy doradczych. Dostęp do nich mogą mieć wszyscy zainteresowani lub tylko wybrane grupy partnerów czy konsumentów – w zależności od polityki firmy.

E-learning może być także podstawą lub uzupełnieniem działalności firmy, która świadczy usługi szkoleniowe. To idealne narzędzie, bez względu na stopień zaawansowania użytkowników. W tym miejscu można wymienić chociażby przedsiębiorstwa zajmujące się szkoleniami BHP czy prowadzącymi kursy językowe. Elastyczna formuła e-learningu dostarcza wielu atrakcyjnych możliwości wykorzystania go w biznesie.

 

Zobacz inne artykuły

Co możemy dla Ciebie zrobić?

Wyślij

Co to jest platforma low-code i dlaczego warto ją wybrać?

20 stycznia 2024
shutterstock_435951994-min.jpg

Wdrożenie platformy low-code w ogromnym stopniu wspomaga firmę w procesie cyfryzacji, a tym samym przyczynia się do osiągniecia przez nią dojrzałości cyfrowej. Efektem tego jest usprawnienie zarządzania procesami i relacjami oraz wzmocnienie pozycji na rynku i uzyskanie przewagi nad konkurencją

arrow-long-right

Jak przezwyciężyć opory pracowników przed wdrożeniem EOD w firmie?

02 listopada 2023
Jak przezwyciężyć opory pracowników przed wdrożeniem EOD w firmie_.webp

Zmiany budzą obawy nie tylko właścicieli firm, ale również pracowników. Tego typu reakcje są naturalne, niewielu osobom podoba się wizja wyrwania ich z dopracowanej w zakresie wykonywanych obowiązków rutyny. Nie inaczej jest w przypadku tak dużej zmiany, jak wdrożenie systemu elektronicznego obiegu dokumentów. Jak przezwyciężyć opory pracowników i sprawić, że wdrożenie EOD będzie odbierane pozytywnie również przez nich?

arrow-long-right

Poznaj etapy wdrożenia elektronicznego obiegu dokumentów

24 października 2023
Poznaj etapy wdrożenia elektronicznego obiegu dokumentów.webp

Modernizacje w firmie przybierają różne formy, jedną z nich jest wdrożenie systemu elektronicznego obiegu dokumentów. Takie rozwiązanie daje możliwość stworzenia nowoczesnego systemu pracy, jednak wprowadzenie każdej poważnej zmiany w przedsiębiorstwie powinno być dokładnie zaplanowane. Dowiedz się, jak przygotować firmę i opracować idealny plan wdrożenia EOD!