Aplikacja wspierająca dział zakupów

Fabryka Firanek i Koronek „HAFT” SA

 


Należy do grupy kapitałowej WISTIL SA Jest polskim liderem wśród producentów wyrobów haftowanych oraz firanek i tkanin dekoracyjnych. Posiada ponad 140-letnie doświadczenie, które łączy z nowoczesnym stylem i najwyższą jakością usług.
aplikacja wspierająca dział zakupów dla Haft SA

 

Zarys projektu

 

Zlecenie obejmowało zaimplementowanie naszej autorskiej platformy Logito. Jest ona dedykowana organizacjom potrzebującym rozwiązań, które mogą być dostosowywane do indywidualnych wymogów przedsiębiorstwa i branży, w której funkcjonuje.

System stanowi wsparcie działu zakupów wewnętrznych.

Platforma została wyposażona w liczne moduły, które odwzorowują i umożliwiają sprawną realizację procesów występujących w firmie.

 

Realizacja oraz cele projektu

 

  • Moduł zapotrzebowania – dział produkcyjny składa zapotrzebowanie na towary, które są skatalogowane w systemie Logito. Następnie informacja ta trafia do odpowiednich jednostek, które muszą dokonać akceptacji przed złożeniem konkretnego zamówienia.
  • Moduł zamówienia – zaakceptowane zgłoszenie trafia do działu zamówień, gdzie na podstawie bazy dostawców drukowane są gotowe formularze. W tym module następuje także podział zamówienia na poszczególne dostawy.
  • Moduł faktur – po dostarczeniu towaru, w module, oprócz samej faktury, wprowadzany jest szczegółowy opis zamówienia, wraz z dokumentem z magazynu. Gwarantuje to dostęp do kompleksowych informacji odnośnie tego, czy wszystkie dane zgodne są z rzeczywistym zapotrzebowaniem, wraz z akceptacjami po stronie jednostek decyzyjnych. W taki sposób opisane faktury przekazywane są już bezpośrednio do firmowego systemu fakturowania.
  • Moduł decyzji cenowych – każdy nowy produkt musi przejść proces akceptacji ceny. Ścieżka postępowania rozpoczyna się od wyceny zaproponowanej przez dział produkcji, która jest realizowana na bazie specyfikacji produktu i kosztów jego wytworzenia. Następne kroki to propozycja cenowa po stronie działu handlowego, akceptacja osób zarządzających oraz księgowość. Zmiany są zapisywane na każdym etapie, dzięki czemu dział produkcji może na bieżąco mieć aktualne informacje odnośnie historii zmian cen.

 

Co możemy dla Ciebie zrobić?

Wyślij