Prosto i efektywnie

Bardzo często okazuje się, że najprostsze rozwiązania są tymi najlepszymi. Podobnie jest i w tym przypadku. Dostępny w systemie Logito moduł Urlopów swoje działanie opiera na znanym od lat, efektywnym i lubianym narzędziu jakim jest… kalendarz. Nie istnieje chyba lepszy sposób pozwalający na notowanie i zapamiętywanie ważnych dat, terminów i wydarzeń. Oczywiście samo narzędzie zostało odpowiednio rozbudowane i wyposażone w funkcje niezbędne dla efektywnego wspierania codziennej pracy.

 

O wszystkich i dla wszystkich

Podstawowym zadaniem firmowego kalendarza jest umożliwienie samodzielnej, wewnętrznej koordynacji urlopów. Pozwala na to jeden, wspólny terminarz online. Dzięki niemu każdy zawsze wie, kto, kiedy i jak długo przebywa poza firmą a pracownicy mogą sami między sobą regulować terminy. Wystarczy przekazać im klika odgórnych wskazówek i wytycznych – np., ile osób z danego działu może jednocześnie przebywać na wypoczynku albo z jakim wyprzedzeniem należy rezerwować urlopy. W ten sposób, można nie tylko efektywne zarządzać harmonogramem nieobecności ale i pracą pozostałej części firmy – wyznaczając zastępców czy planując z wyprzedzeniem zadania.

 

Usprawnienie pracy Kadr

Firmowy kalendarz to jednak nie tylko możliwość wglądu w planowane nieobecności. Może zostać połączony z systemem składania elektronicznych wniosków przez pracowników. To kolejny element pomagający w codziennej pracy działów kadr, które nie muszą już bezpośrednio przyjmować papierowych dokumentów. To rozwiązanie szczególnie przydatne w firmach zatrudniających licznych pracowników lub działających na rozproszonym obszarze. W ich przypadku przyjmowanie, rozpatrywanie i akceptacja wniosków może być procesem czasochłonnym i długotrwałym. Przeniesienie całego procesu do elektronicznego systemu, z pominięciem działu kadr, niezwykle go upraszcza i przyspiesza.

 

Elektroniczne wnioski urlopowe

Każdy pracownik za pomocą prostego formularza wypełnia podanie i automatycznie dodaje do systemu. Upoważnione osoby – przełożeni, menadżerowie lub kierownicy, dostają stosowne powiadomienia, dzięki czemu wiedzą, że mają do rozpatrzenia nowy wniosek. Mogą go odrzucić lub zaakceptować. Po pozytywnym przejściu weryfikacji, automatycznie aktualizuje się firmowy terminarz. W ten sposób cała procedura nie musi już przechodzić przez dział kadr, odciążając go z części obowiązków. Co więcej odpowiednio dopasowane do wymogów firmy mechanizmy automatycznie naliczają każdemu pracownikowi należny i wykorzystany urlop, znacznie skracając przebieg procesów w firmie.

 

Duże możliwości

Niewiele stoi na przeszkodzie aby taki firmowy kalendarz połączyć z innymi, wewnętrznymi narzędziami działającymi w firmie. W ten sposób można stworzyć potężne narzędzie do zarządzania firmą i jednorodne środowisko zwiększające efektywność codziennych prac. Aplikacja może stać się częścią firmowego intranetu, zostać zsynchronizowana z kalendarzami szkoleń, delegacji czy harmonogramem prac, a także modułami odpowiedzialnymi za rozliczenia pracownicze.

 

Zobacz inne artykuły

Co możemy dla Ciebie zrobić?

Wyślij

Co to jest platforma low-code i dlaczego warto ją wybrać?

20 stycznia 2024
shutterstock_435951994-min.jpg

Wdrożenie platformy low-code w ogromnym stopniu wspomaga firmę w procesie cyfryzacji, a tym samym przyczynia się do osiągniecia przez nią dojrzałości cyfrowej. Efektem tego jest usprawnienie zarządzania procesami i relacjami oraz wzmocnienie pozycji na rynku i uzyskanie przewagi nad konkurencją

arrow-long-right

Czym ryzykujesz, broniąc się przed elektronicznym obiegiem dokumentów?

12 grudnia 2023
Praca zdalna

Obieg dokumentów jest jednym z kluczowych procesów w każdym biznesie. Postępująca cyfryzacja sprawiła, że wiele firm zdecydowało o obraniu nowej strategii rozwoju opartej na szeroko pojętej digitalizacji. Jednym z przejawów zmiany podejścia jest fakt, że elektroniczna dokumentacja coraz częściej zastępuje papierową – dowiedz się, jakie są zalety elektronicznego obiegu dokumentów i dlaczego nie warto się przed nim bronić!

arrow-long-right

Jak przezwyciężyć opory pracowników przed wdrożeniem EOD w firmie?

02 listopada 2023
Jak przezwyciężyć opory pracowników przed wdrożeniem EOD w firmie_.webp

Zmiany budzą obawy nie tylko właścicieli firm, ale również pracowników. Tego typu reakcje są naturalne, niewielu osobom podoba się wizja wyrwania ich z dopracowanej w zakresie wykonywanych obowiązków rutyny. Nie inaczej jest w przypadku tak dużej zmiany, jak wdrożenie systemu elektronicznego obiegu dokumentów. Jak przezwyciężyć opory pracowników i sprawić, że wdrożenie EOD będzie odbierane pozytywnie również przez nich?