Obieg faktur


Zarządzaj fakturami w firmie w sposób dopasowany do Twojej organizacji.
Z platformą LOGITO zarówno zaprojektujesz, jak i uruchomisz proces finansowy.

Jak digitalizacja elektronicznego obiegu faktur wpływa na biznes? 

 

Pracując z naszymi Klientami, stawiamy na optymalizację procesów biznesowych.

Najczęściej wdrażanym modułem jest elektroniczny obieg faktur, ze względu
na istotną funkcję w biznesie. Klienci po wdrożeniu zadawali sobie jedno pytanie:

„Dlaczego tak długo czekaliśmy, aby wprowadzić EOD?" 
 

Digitalizacja obiegu faktur pozwoliła im odblokować potencjał organizacji, zaoszczędzić i, co więcej pracować znacznie wydajniej.

Samo wdrożenie kontrolingu kosztów w formie elektronicznej odblokowało również zasoby finansowe, które w innym wypadku nadal obciążałyby budżet firmy. 

Optymalizacja i digitalizacja procesów biznesowych (m.in. obiegu faktur)
to ogromna korzyść. Platforma LOGITO wspiera podejście Paperless, jak i globalną inicjatywę ESG.

Nowoczesne prowadzenie biznesu opiera się na zwinnym dostosowywaniu się
do zmian. Systemy IT, jak np. LOGITO, wpływają pozytywnie na wszystkie aspekty prowadzenia przedsiębiorstwa, ale przyczyniają się do znacznego wzrostu efektywności biznesowej oraz zwrotu z inwestycji (ROI).  
  

Nasza platforma LOGITO rozwijała i rozwija się na podstawie potrzeb biznesowych naszych Klientów oraz wymagań rynku. 
U nas Klienci oraz ich potrzeby są na pierwszym miejscu. 
W ramach działań R&D proponujemy również nowe funkcje systemu, których zastosowanie odpowiadać będzie przyszłym potrzebom naszych Klientów. Co oznacza, że przewidujemy potrzeby biznesowe – zanim jeszcze staną się must-have dla biznesu.
 
Zobacz, co przygotowaliśmy w najnowszej wersji LOGITO

 

Postaw 1 krok w drodze do cyfryzacji Twojej firmy!

Skontaktuj się z nami, aby umówić się na bezpłatną konsultację i prezentację wersji DEMO.

Podczas spotkania będziesz miał okazję porozmawiać z naszym ekspertem. Zobaczysz też, jak wygląda obieg faktur w systemie Logito.  

 

 

 

Rozwiązanie do obiegu faktur optymalne dla każdego biznesu   

 

 
Faktury - Laptop l-min.jpg [33.70 KB]


Umożliwiamy digitalizację tradycyjnego obiegu faktur
w ramach wdrożenia z naszym zespołem ekspertów — niezależnie od branży.

Co więcej, oferujemy możliwość konfiguracji systemu według polityki finansowej firmy. Zapewniamy wsparcie i proaktywne podejście już od pierwszego kontaktu z naszym konsultantem. 

Możesz również wybrać alternatywną drogę wdrożenia i…   skorzystać z technologii low-code bezpośrednio w naszym rozwiązaniu. Z jej pomocą: 

✅  zaprojektujesz formularze faktur oraz cały obieg dokumentu finansowego;

✅  będziesz mieć również możliwość przetestowania MVP dla procesu cyfrowego, który zaprojektujesz i sprawdzisz, czy spełnia on wymagania Twojej firmy. 

 

Poznaj zalety elektronicznego zarządzania i elektronicznego obiegu faktur

 

Posiadanie odpowiedniego systemu to połowa sukcesu. Warto zwrócić uwagę również na to, żeby wspierał firmę na każdym etapie procesu fakturowania, od digitalizacji, wprowadzania danych z faktury, po przesłanie ich do systemu ERP lub finansowo-księgowego. 

 Digitalizacja dokumentów finansowych oraz ich szybkie wprowadzanie do systemu (skanowanie, technologia OCR, podgląd PDF, integracja z klientami pocztowymi)

✅ Szybki, ale bezpieczny dostęp do dokumentów finansowych wspiera organizacje posiadające wiele oddziałów oraz zdalny tryb pracy.

✅ Możliwość dodawania oraz łączenia e-faktur z innymi dokumentami (np. zamówieniami).

✅ Wyszukiwarka, która skraca czas odnalezienia dokumentu zarówno w ewidencji bieżącej, jak i elektronicznym archiwum.

Oszczędności związane z materiałami i eksploatacją sprzętów biurowych, opłatami za wysyłkę dokumentów do innego oddziału firmy czy klienta.faktura_mobile-min.jpg [19.44 KB]

 

 


Co oznacza EOD, SEOD.jpg [160.19 KB]✅ Lepszy workflow, czyli przepływ pracy pomiędzy działami firmy, przekłada się na wyższą produktywność (powiadomienia systemowe / e-mail).


Przyspieszenie procesów fakturowania, dzięki eliminacji czynności zbędnych w kontekście biznesowym oraz eliminacja błędów (np. rozliczenia duplikatów faktury).

✅ Skuteczna kontrola terminów płatności przekłada się na bardziej owocne relacje biznesowe.

Łatwa i intuicyjna obsługa systemu zmniejsza koszty szkolenia pracowników z kolejnego systemu IT w firmie. 

Platforma LOGITO dobrze współpracuje z innymi systemami 

 

Niezwykle istotnym elementem wspierającym workflow dla całej organizacji są integracje. Zapewniają płynny dostępu do informacji finansowych, skonsolidowanych w wielu bazach danych. Dla elektronicznego obiegu faktur, przedstawiamy kilka możliwości integracji, które znacząco poprawiają poziom produktywności w codziennych zadaniach realizowanych przez Dział Księgowości w firmie.Jakie integracje warto wdrożyć podczas implementacji elektronicznego obiegu faktur?

 
 Kursy walut 
(Narodowy Bank Polski) 
Jeśli Twoja firma prowadzi działalność na rynkach zagranicznych, oferujemy wgląd w kursy walut od NBP dla faktur w obiegu. Szybka konwersja z PLN na inną walutę jest dostępna bezpośrednio w oknie dodawania faktury VAT do systemu. Uwzględnisz różnice walutowe, co sprawi, że analiza rocznego bilansu finansowego będzie wolna od błędów. 
Integracja z pocztą elektroniczną
(obsługa e-faktur)
Automatyczne pobieranie faktur elektronicznych z adresu poczty e-mail oraz ich zapis w systemie LOGITO.
Rozwiązanie OCR 
(Skanuj.to)

Oferujemy integrację z OCR od znanego producenta. Umożliwia eliminację ręcznego przepisywania danych z faktury. 

Integracja ze skanerem Odczyt zeskanowych faktur bezpośrednio z zasobu sieciowego firmy. 
System ERP  Nasz zespół ma bogatą wiedzę i doświadczenie integrowania platformy LOGITO z m.in. SAP, COMARCH ERP, NAViREO, IFS, Symfonia ERP, WAPRO, ORACLE, Subiekt GT, czy enova 365. 
System KSeF
(Krajowy System eFaktur)
Wzięliśmy również pod uwagę nadchodzące zmiany związane z procesem fakturowania oraz integracją z KSeF od 1 stycznia 2024r. Opracowaliśmy integrację LOGITO z KSeF za pomocą API. Więcej dowiesz się z Poradnika KSeF.
Biała lista VAT W systemie LOGITO możliwa jest weryfikacja Kontrahentów, bez konieczności wizyty na stronie narzędzia.
Integracja z GUS  Dzięki integracji z GUS pracownicy mogą wyszukiwać i dodawać Kontrahentów do systemu LOGITO. 
System VIES LOGITO oferuje narzędzie VIES do weryfikacji Kontrahentów obsługujących transakcje transgraniczne. 

 

Co potrafi moduł obiegu dokumentów finansowych w systemie LOGITO? Przekonaj się sam.  

 

Wartość dodana systemu LOGITO i elektronicznego obiegu faktur  

 

Wdrożenie elektronicznego obiegu faktur to inwestycja, która zmieni Twoją firmę raz na zawsze. Gruntowną zmianą będzie przede wszystkim podejście do cyfryzacji procesów w firmie. Rozpocznij proces digitalizacji swojego biznesu już dziś z platformą LOGITO.

 

1 1-min.jpg [43.03 KB]

1

Tradycyjny obieg faktur skupiony na podejściu „od drzwi do drzwi” zamieniamy na „od osoby do osoby” lub „od etapu do etapu” niezależnie od ilości oddziałów firmy, jak i pracowników.
Podchodzimy do Klienta w sposób indywidualny i nie przeprowadzamy rewolucji cyfrowej w firmie, mając na względzie ciągłość biznesu, jak i ograniczenia zbudowane przez firmę w danym modelu biznesowym.
1600x1200-min.jpg [43.69 KB]

2

Nie ograniczamy możliwości dostosowania oraz budowy systemu polityki finansowej firmy, nawet pod kątem bardziej zaawansowanych aspektów.
Samodzielnie lub z pomocą naszego zespołu, możesz skonfigurować wdrożony już obieg faktur lub zaprojektować własny od podstaw. W tym celu można wykorzystać, wbudowany w LOGITO, kreator procesów workflow i zwizualizować dowolny proces za pomocą schematów BPMN oraz kreatora formularzy dynamicznych.
Dashboard-min.jpg [46.36 KB]

3

Ogromną uwagę przywiązujemy do rozliczania i monitoringu kosztów firmy w formie elektronicznej.
Dzięki możliwości dostosowania go do polityki finansowej firmy (m.in. funkcje; kody kontrolingowe, listy akceptantów oraz limity akceptacji), LOGITO stało się integracją częściową infrastruktury wielu naszych Klientów. Pozwoliło elastycznie skalować ich biznes w ramach jednego systemu IT do  m.in. zarządzania obiegiem faktur, jak i innych aspektów prowadzenia przedsiębiorstwa.

 

 

Przekonaj się jak osiągnąć takie efekty i rozpocząć proces digitalizacji swojego biznesu już dziś. Umów się na konsultację i zamów prezentację DEMO dla obiegu faktur.

 

Przygotuj się na KSeF (Krajowy System eFaktur) 

 

 Przygotuj się na KSeF....png [16.42 KB]

Od 1 lutego 2026 roku, polskie firmy będą zobowiązane wystawiać nowy typ elektronicznych faktur za pośrednictwem rządowej platformy KSeF.


Platforma rządowa Krajowy System eFaktur to nowe narzędzie cyfrowe, które umożliwi standaryzację wystawiania faktur. Wykorzystanie uniwersalny format .XML dla faktur, co oznacza, że firmy będzie działać na tzw. fakturach ustrukturyzowanych.

Każda firma w Polsce, powinna już teraz rozpocząć przygotowania do implementacji tego narzędzia.

Z tej okazji, przygotowaliśmy ebooka, która wyjaśni, dlaczego jest to dobry moment, aby jednocześnie wdrożyć system elektronicznego obieg faktur, który już od pierwszego dnia pracy będzie obsługiwał  KSeF. Zachęcamy do pobrania poradnika.

 

 

Wypełnij formularz

*pole obowiązkowe